Wykrycie cukrzycy ciężarnych w 27. tygodniu ciąży

W 27 tyg zostala wykryta u mnie cukrzyca ciezarnych. Po godzinie obciążenia 50g glukozy wynik 211. Obecnie zaczynam 36 tydz a moja cukrzyca nie jest wyregulowana. Mimo diety i wysokich dawek insuliny zawsze w ciagu doby moje cukry osięgają wartości 130, 150, 160. Jednak "mój" diabetolog uwaza ze są to satysfakcjonujace wyniki. Martwi mnie fakt ze w 8 tyg mialam cuker w moczu po wypiciu szklanki wody z miodem. Zdarzaly mi sie rowniez zslabniecia. Czy moze to swiadczyc o cukrzycy sprzed ciąży?

Cukromocz w ciąży jest spotykanym zjawiskiem i nie musi być związany z cukrzycą. Z pewnością w początku ciąży miała Pani oznaczoną glikemię na czczo. Gdyby ten wynik budził niepokój to wówczas była by Pani poddana dalszej diagnostyce. W drugim i trzecim trymestrze ciąży zapotrzebowanie na insulinę rośnie stąd byc może występuje u Pani opóźnienie w zwiększaniu dawek insuliny. Proponuję omówić to zagadniene przy najbliższej konsultacji diabetologicznej.