Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykrycie delecji w badaniu nasienia

W z powodu długoletniego bezowocnego starania się o dziecko, mój mąż wykonał badania - wykryto u niego obecność delecji AZFc (loci sY254 i sY255) (b2/b4) w rejonie chromosomu Y. Proszę o informację czy w takiej sytuacji jest możliwość posiadania własnego potomstwa i jak dalej powinno wyglądać leczenie?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak wyglądają badania DNA dotyczące ojcostwa?

Ustalanie ojcostwa jest możliwe dzięki badaniom DNA. Są one jednak skomplikowane, dlatego ich interpretacją bardzo często zajmuje się medycyna sądowa. O badaniach umożliwiających wykluczenie bądź potwierdzenie ojcostwa opowiada dr n. med. Artur Barczyk - genetyk kliniczny.

Tak. To możliwe w ramach procedury in vitro po pobraniu plemników z jądra (jeśli jest azoospermia) lub z wykorzystaniem plemników będących w ejakulacie (jeśli u męża jest oligozoospermia).

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy