Wykrycie genu odpowiedzialnego za nowotwór i podawanie chemii w ten gen

Pytanie to kieruje do onkologów czy w Polsce jest stosowana technika celowana w walce z rakiem ( wykrycie genu odpowiedzialnego za nowotwór i podawanie chemi w ten gen) i jeżeli ktos wie to gdzie

Pana pytanie świadczy o tym , że trzebaby wyjaśniać zbyt dużo bo używa sformułowań , które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - nie podejmuję się tłumaczenia! Po pierwsze o jakiego raka Pan pyta , po drugie-znane są geny odpowiedzialne za poszczególne nowotwory , po trzecie-nie podaje się chemii w gen! Ale odpowiem tylko , że w tzw. Ośrodkach Onkologicznych Referencyjnych są stosowane metody terapii , które mają ścisłe powiązanie z genetyką. zż