Wykrycie guza w tylnej części głowy

Wykryto u mnie guza w tylnej części głowy a dokładnie w czwartej komorze. Neurochirurg stwierdził, że trzeba będzie wyciąć. Mam pytanie na czym będzie polegała operacja, czy może bedzie to tylko zabieg hirurgiczny. No i najważniejsze czy są jakieś zagrożenia dla mojego życia i po jakim czasie będę mógł wrucić do pracy. Czy będę musiał przejść jakąś rekonwalescencję czy coś w tym stylu. Pozdrawiam.

Guz w 4 komorze stanowi zawsze bardzo duże zagrożenie ze względu na lokalizację - obok znajdują się ważne dla życia ośrodki oddechowe. Z drugiej strony potencjalnym poważnym powikłaniem pozostaje ryzyko wodogłowia. Nie umiem odpowiedzieć, jak będzie wyglądał zabieg, ponieważ nie widzę rezonansu. Tak samo dalsze postępowanie lecznicze zależy od typu guza. Trudno mówić w związku z tym o powrocie do pracy.
Operacja jest konieczna.

Szanowny Panie.
Te pytania i nurtujące Pana wątpliwości należy omówić z neurochirurgiem.
On zna dokładnie lokalizację guza, ewentualny jego typ w sensie orientacyjnym ( na to pytanie odpowiada szczegółowo badanie histopatologiczne) i na tej podstawie ocenić może istniejące ryzyko.
Tutaj nic nie mogę doradzić
Oczywiście zabieg neurochirurgiczny jest rzeczą bardzo poważną.

Pozdrawiam serdecznie