Wykrycie Helicobacter podczas gastroskopii

Witam, Leżałem w szpitalu, podczas gastroskopii wykryto u mnie helicobacter. Biorę dwa antybiotyki, enterol i controloc. Moje pytanie brzmi czy antybiotyk osłabia organizm, może powodować obniżenie temperatury ciała. Jak sobie z tym radzić. I zasadnicze pytanie, czy zmienia zapach kału? bo mój ma teraz taki dziwny zapach.I czy te antybiotyki należy brać aż 10 dni, dłużej, mniej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leki jakie Pan podał nie są antybiotykami. Jeden z nich to żywe kultury bakterii z grupy sacharomyces a drugi to lek hamujący wydzielanie kawasów żółciowych. Rzeczywiście mogą one wpływać zapach kału, brak jednak interakcji mogących wpływać na odporność.