Wykrycie krwiaka obok płodu w 8. tygodniu ciąży

Dzień dobry Jestem w 8 tygodniu ciąży i lekarz wykrył krwiaka tuz obok plodu o wymiarach 2cm na 12mm kazał bezwzględnie lezec. Czy to jest normalne ze jeszcze nie krwawienia czy jest to dobry czy zły symptomy. Jakie mam szanse na donoszenie ciąży? Dodał ze płód rozwija się prawidłowo. Lekarz przepisał duphaston 3x dziennie. Dziękuje za porade

Renata GrzechociĹska

Witam.
Występowanie takiego krwiaka w ciąży może zagrażać poronieniem. Dlatego proszę prowadzić oszczędzający tryb życia, unikać stosunków i zastosować się do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam