Wykrycie krwiaka w 8. tygodniu ciąży

Witam serdecznie jestem w 8 tyg ciąży i 5 dni ostatio na usg wykryto krwiaczka o wielkości 1,37cm na 0,66 cm dziecko zdrowiutkie wszystkie parametry prawidłowe, biorę cyclogest 200 mg 2 razy dziennie lekarz nie kazał leżeć czy ta opinia jest prawidłowa,czy są szanse ze samoistnie zniknie krwiaczek za 2 tyg mam wizytę kontrolna, mam też pytanie odnośnie lotu samolotem z tym krwiaczkiem za 3 tygodnie lot 4,5 godziny, nie plamie nie krwawie to moja 3 ciąża poprzednie bez problemów bardzo dziękuję

Oczywiście należy postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa prowadzącego. Skoro nie nakazał reżimu łóżkowego to nie ma takowej potrzeby (krwiak jest minimalny). Według mnie jednak odradzałbym w takim przypadku podróż samolotem jednak ostateczną decyzję w tej sprawie powinien podjąć ginekolog prowadzący.