Wykrycie nadżerki i stanu zapalnego

Witam. U mojej dziewczyny wykryto nadżerkę oraz stan zapalny. Ginekolog przepisał jej globulki dopochwowe ALBOTHYL. Przy przyjmowaniu piątej globulki poczuła opór pomimo że była rozluźniona oraz mocny ból i po chwili męki udało się jej ją przyjąć. Następnie zaczęło ją boleć podbrzusze oraz pochwa. Czym to może być spowodowane i czy dziewczyna powinna brać kolejne gdyż nie mamy kontaktu z lekarzem prowadzącym. Proszę o jak najszybsza odpowiedz. Ma 16 lat i ma nieregularne okresy

Witam. Objawy mogą być spowodowane miejscowym podrażnieniem nabłonka pochwy przez preparat. Dziewczyna powinna zaprzestać jego stosowania.