Wykrycie obecności marihuany w organizmie partnera przebywającego wśród osób ją palących

Mam pytanie, chciała bym wykonać chłopakowi test na obecność thc w moczu czy jeżeli mój chłopak przesiaduje w towarzystwie osób palących trawę to dym może powodować u niego stan "zadzumienia" i przekrwione oczy gdy on nie pali tylko siedzi w pomieszczeniu? i czy test może wyjść pozytywny gdy się bezpośrednio nie paliło, ale tylko wciągało opary? nie wierze mu gdy mówi mi ze nie palił tylko koledzy palili a on siedział z nimi w pokoju i dlatego tak wygląda.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Opisane objawy mogą być konsekwencją biernego palenia marihuany - tym bardziej jest to prawdopodobne jeśli pali się w pomieszczeniach zamkniętych, słabo wentylowanych. 2. Teoretycznie test może być fałszywie pozytywny w przypadku biernego palenia.