Wykrycie refluksu żołądka poprzez gastroskopię

Witam, mam 20 lat i 2 lata temu wykryto u mnie refluks żołądka po przez gastroskopię . Dziś już praktycznie objawów tej choroby nie mam, ale od pewnego czasu budzę się wcześnie rano , bo mam dziwne uczucie w brzuchu. Nie jest to ból lecz dyskomfort który nie pozwala mi spać . Dodam jeszcze ze stresuje się . Zażywałem przez miesiąc hydroxyzinum 10 mg i po tym bardzo dobrze sie czułem miałem glęboki sen i nie odczuwałem dyskomfortu . Prosiłbym o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Po dobrej reakcji na hyroxyzinum można wnioskować, że bóle mają pochodzenie psychogenne, sugeruję udać się najpierw do swojego lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i badaniu zdecyduje czy konieczna jest konsultacja z gastroenterologiem czy warto rozważyć wizytę u psychologa/psychiatry.
Pozdrawiam