Wykrycie wielotorbielatowości nerki

Witam,wykryto u mnie wielotorbielowość nerki lewej,najwiekszy ma 30x25x20mm,bylem u urologa on jednak nic mi nie poradził,czy naprawdę mam czekać aż mi nerka przestanie działać?urolog tylko mi powiedział że te torbiele mogą doprowadzić do niewydolności nerki,troche obawiam się tego ponieważ mam nowotwór nadnercza prawego i czeka mnie operacja usóniecia go.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do nefrologa. Po badaniu będzie można określić konieczność dodatkowych badań ewentualnie bardziej specjalistycznych konsultacji.