Wykrycie włókniaka w USG piersi

Witam, tydzień temu robiłam USG piersi i otrzymałam taki opis: w sutku lewym na godz 12 3 cm od brodawki hypoechogeiczna struktura o wymiarach 14,4 x 5,7 mm (włókniak?). dlatego lekarz zalecił konsultację z chirurgiem, u którego wizyta sporo kosztuje. W związku z tym, czy jest to konieczne by konsultować wynik badania jeszcze ze specjalistą? Dodam, że we wrzesniu kończę 26 lat. W rodzinie nigdy nie było nowotworów piersi (ale zołądka tak). Proszę o poradę!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie USG nie może jednoznacznie określić charakteru zmiany. Najprawdopodobniej należy wykonać biopsję guza. Jeśli potwierdzi się rozpoznanie gruczolakowłókniaka to proponuję wyciąć zmianę, więc wizyta u chirurga wydaje się konieczna. Proszę zgłosić się do poradni, która ma kontrakt z NFZ a wizyta będzie bezpłatna.