Wykrycie zaćmy a oczekiwanie na termin operacji

Witam, U mamy została wykryta zaćma. Najwcześniejszy termin operacji jaki znaleźliśmy na NFZ jest za ok 8 miesięcy. Czy można tyle poczekać z operacją czy lepiej zrobić ją za miesiąc prywatnie? Najpierw widziała trochę za mgłą np przez połowę dnia, a np dzisiaj mówi, że jest gorzej bo widzi już całkiem za mgłą. Mama nie chce iść prywatnie. Twierdzi, że poczeka, ponieważ inni czekają po rok/dwa. Ja jednak uważam, że czym prędzej tym lepiej. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Ewentualny szybki postęp można stwierdzić w badaniu okulistycznym.Proponuję udać się do lekarza okulisty.

Piotr Pilarski

Napewno lepiej bo szybciej będzie dobrze widzieć jednak innych korzyści z tego nie ma.

Pozdrawiam.