Wykryta borelioza. Jeden antybiotyk i co dalej?

Opiszę Wam moją sytuację, krok po kroku. W niedzielę ugryzł mnie kleszcz, w ten sam dzień go wyjąłem. We wtorek dostałem gorączki i objawów grypopodobnych, ślad po ugryzieniu jakby się zwiększał. W środę objawy grypopodobne zelżały, ale ślad pozostawał bez zmian. W czwartek rano poszedłem do lekarza, lekarz powiedział, że jeszcze nie ma rumienia, więc nie wiadomo, czy to jest borelioza, ale zapisał jakby co D*** na kurację 7-dniową. W czwartek wieczorem zauważyłem, że rumień się jednak zrobił, czyli mam boreliozę. Tylko teraz pojawia się problem. Biorę ten D*** już i skończę go w czwartek dopiero. Ale taka dawka to za mało. Więc co mam teraz zrobić? Idę do lekarza w poniedziałek i mam poprosić o jeszcze jedną dawkę D***?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Przepisana kuracja 7-dniowa rzeczywiście jest za krótka. Należy ją przedłużyć. Najlepiej byłoby, żeby była to terapia ciągła, bez przerwy. Proponowałabym zgłosić się do lekarza wcześniej - w czwartek i wykupić antybiotyk na resztę kuracji. Proszę zgłosić się do lekarza bez zapisywania i przedstawić mu sytuację - nie powinno być problemu z Pana przyjęciem.

Terapię należy prowadzić nieprzerwanie, by stężenie antybiotyku we krwi było na stałym poziomie. W przypadku przerwania poziom ten spada i bakterie mogą się namnażać, co za tym idzie znacznie spada skuteczność terapii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.