Wykryto zbyt dużą ilość czerwonych krwinek

Dzień dobry.U mojej mamy kilka lat temu wykryto zbyt dużą ilość czerwonych krwinek.Była w poradni,przepisano leki i od tej pory wizyta wygląda tak samo.(leki wizyta co 6mscy)nic nie ma robione,żadnych dodatkowych badań,wyniki raz w normie,raz podniesiona ilość krwinek,a raz bez zmian.A ja czytałam,że to może być "Choroba Vagueza"Jak to sprawdzić?I jak to leczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Mama powinna stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Gdyby istniała konieczność interwencji to zostałyby zlecone niezbędne badania.