Wykryty polip na pęcherzyku żółciowym

Dzień dobry, został u mnie wykryty przy usg brzucha polip na pęcherzyku żółciowym wielkości 3 mm, reszta jest w porządku, lekarz kazał zgłosić się do kontroli za rok. Odebrałem wyniki krwi, mam podwyższoną bilirubinę, wynik: 24.0 w normie 3.4-17 (2 lata temu miałem 21 w skali 3.4-17) czyli trochę się zwiększył, delikatnie mam podwyższony cholesterol HDL, a reszta parametrów morfologii oraz alat i aspat w porządku, mam 23 lata, czy to coś poważnego? czy zmienić dietę i powinno być ok?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana regularna kontrola usg czy polip się nie powiększa.
Pozdrawiam