Wykrzepiały tętniak tętnicy podkolanowej

Wykrzepił mi się tętniak tętnicy podkolanowej. Po zabiegach udrażniania i wszrzepieniu stenta, przywrócono krażenie. Jednak pozostało porażenie nerwu strzałkowego z opadającą stopą, a wtej chwili po prawie rocznej rehabilitacji z przerwami mam problem z prostownikami palców stopy. Palce mi się podwijają. Proszę o wskazówki odnośnie skutecznej rehabilitacji. Bo dotychczasowa nie przynosi rezultatów.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaburzenia krążenia spowodowane niedrożnością tętnicy podkolanowej spowodowały najprawdopodobniej obumarcie włókien nerwu strzałkowego i jego trwałe porażenie. W zaistniałej sytuacji nie istnieje metoda umożliwiająca 100% powrót do sprawności. Stosowana rehabilitacja ma na celu przede wszystkim uniknięcie powstania zaników mięśni i przykurczy, mogących jeszcze bardziej zaburzyć chodzenie.
Można spróbować skontaktować się neurologiem i zadecydować, czy ew. zabieg elektrostymulacji mógłby w takiej sytuacji być korzystny.