Wykrzywianie sie palców a niedobór magnezu

od jakiegos czasu wykrzywiaja mi sie palce u lewej reki na kilka sekund do paru minut. Przecietnie 1-2 razy dziennie.Ne biore i nie bralam zadnych lekuw. Zazywam tylko Eurotryxin na niedoczynnosc tarczycy 112 mg. CZY POWODEM MOZE BYC NIEDOBUR MAGNESU ß LUB COS POWAZNIEJSZEGO

Dzień dobry,

Spośród wielu potencjalnych przyczyn, w pierwszej kolejności należy podejrzewać zaburzenia elektrolitowe. Diagnostyka powinna opierać się na wywiadzie lekarskim oraz badaniu fizykalnym. Na ich podstawie zaleci badania dodatkowe-w przypadku utrzymania podejrzenia zaburzeń elektrolitowych wskazane będzie oznaczenie ich stężeń we krwi-sodu, potasu, wapnia, magnezu. Najczęściej takie objawy występują w przypadku obniżonego stężenia wapnia, a także potasu i magnezu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga