Wykrzywianie się zębów a rośnięcie ósemki

Dzień dobry, od pewnego czasu zauważyłam że moje dolne zęby - jedynki i dwojki- nachodzą na siebie i wykrzywiają się lekko do przodu (zapewne z powodu dolnej prawej ósemki ktora mi wyrosla). Kąt ich nachylenia sprawia że zdarza im się zawadzać o gorne jedynki zwlaszcza gdy szybko mówię, odczuwam też dyskomfort mając zamknięte usta a moje gorne jedynki są podrażnione i pobolewają. Czy są tańsze metody niz aparat? jestem studentką i mnie na niego nie stać. Czy usunięcie ósemki może pomóc?

Jeżeli doszło już do stłoczenia siekaczy usunięcie 8 nie wystarczy. Na pewno zabieg usunięcia będzie konieczny przed założeniem aparatu ortodontycznego który jest jedyną metodą przywrócenia równego uśmiechu.

Witam serdecznie
Z Pani opisu wynika, że to prawdopodobnie 8-emka w trakcie wyrzynania spowodowała stłoczenie zębów przednich. Jest to dość częsty przypadek. Najprawdopodobniej samo usunięcie ósemki nie rozwiąże problemu i konieczna będzie interwencja ortodontyczna, natomiast rodzaj aparatu uzależniony jest od rodzaju wady i nie zawsze musi być to aparat stały. W celu dokładnej diagnostyki Pani przypadku należy zgłosić się do lekarza ortodonty.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl