Wykupienie zabiegu Dermamelan u dermatologa i nałożenie maski w domu

Wykupiłam zabieg dermamelan u dermatologa.Myślałam,ze maskę połozy lekarz jednak on tylko powiedział żebym potrzymała przy moim fototypie (mam melazme jasna,gruba tłustą cerę) od 5 do 9h izmyla jak zacznie piec.Czytając opinie internautów jestem zaniepokojona, ponieważ maska często odbywa się pod okiem lekarza. Zadzwoniłam do lekarza, który wyjaśnił, ze nie nakłada masek, bo bez sensu tak od niego wychodzić”umazanym”.Nie wiem jak podejść do tej sprawy.

Witam
Najczęściej to lekarz nakłada w gabinecie maskę. Jeżeli zabieg wykonywany jest po raz kolejny i wiemy, jak wcześniej skóra reagowała, pacjentka może nakładać maskę sama na określoną ilość godzin. Tłusta cera jest idealnym wskazaniem do Cosmelanu, ale przy nasilonej melazmie powinna Pani trzymać maskę co najmniej 8 godzin.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Lekarz powinien nałożyć maskę na skórę i poinformować Panią po ilu godzinach należy ją zmyć w domu, do domu powinna Pani dokupić krem do stosowania na okres miesiąca czasu. I najważniejsza informacja to , iż okres letni nie jest sprzyjający do tego zabiegu, gdyż nie należy tak intensywnie złuszczać naskórka, przy tak dużym nasłonecznieniu. Jeśli Pani nie wykonała zabiegu polecam odłożyć go do jesieni.

Pozdrawiam