Wyłączenia świadomości a prawo jazdy

15 lat temu mialem tzw wylaczenia, trwaly ok 2 sek., od ok tygodnia objawy znowu wrocily ale nie sa tak nasilone. Czy mozliwe ze powrot choroby? czy bede musial ponownie brac leki? i co z prawem jazdy? mam je na czas 5 lat, posiadam juz rok, czy w zwiazku z tym nie ebde mogl juz miec prawa jazdy?

Witam,
pisze pan o "wyłączeniach", rozumiem , że chodzi o chwilową utratę świadomości. Jeśli tak jest , to może dobrze byłoby skonsultować takie stany pana zdrowia z lekarzem neurologiem. Rozumiem, że prawo jazdy jest potrzebne i jazda samochodem znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie ale tracąc świadomość będąc za kierownicą naraża pan siebie a także innych uczestników ruchu drogowego na ogromne niebezpieczeństwo.
Proszę zadbać o siebie i skonsultować się z neurologiem.
pozdrawiam

Przy objawach, które Pan opisuje najważniejsze jest obecnie wyjaśnienie ich przyczyn. Ze względu na swoje zdrowie i bezpieczeństwo proszę skonsultować się z neurologiem.

Pozdrawiam

Jest możliwe, ze to nawrót choroby, może też być tak, że całą sytuacje przeżywa Pan lękowo, to znaczy- myśli o tym i obawia się jej powrotu i w związku z tym nasileniem myśli nasilają się także objawy. Warto to sprawdzić u lekarza, który Pana prowadzi.
Pytanie też czy wiedząc już o swoich trudnościach nie powinien Pan myśleć o ograniczeniu prowadzenia? Bo jeśli faktycznie straci Pan przytomność za kierownicą, konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze niż tylko utrata prawa jazdy. I nie chodzi tu tylko o zdrowie i życie innych na drodze, ale także o zdrowie i życie Pana.

Witam. Niewiele wiem o Pana przypadku, ale pomyślałam o badaniach neurologicznych. O ile brak prawa jazdy jak już Pan ma wyobrażam sobie, że może być bolesnym faktem, o tyle wydaje się to nieważne w obliczu tego gdyby Pan jeździł i narażał siebie bądź innych na jakąś niebezpieczną sytuację.
Magdalena Brabec

Mgr Zuzanna Starczewska

Wydaje się, że nie powinien Pan w chwili obecnej w ogóle prowadzić samochodu, gdyż stanowi Pan zagrożenie dla siebie i innych użytkowników jezdni. Co będzie w przyszłości trudno przewidzieć.