Wyłamanie mostu protetycznego i wstawienie częściowej protezy

Witam Proszę o pomoc w następującej sprawie. Jakiś czas temu wyłamał mi się most protetyczny, wyniku czego musiałem wstawić częściową protezę. Jakiś czas temu podczas wizyty u stomatologa zostałem skierowanie do periodontologa pod kontem recesji i zapalenia przyzębia. Oczywiście rozumiem,że muszę zdiagnozować to lekarza specjalisty, niemniej chciałbym się dowiedzieć "z czym to się je" Dziękuję za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Jest to choroba infekcyjna. W zależności od stopnia zapalenia przyzębia stosuje się różne metody leczenie od usuwania kamienia nazębnego do uzupełniania ubytków zębowych.