Wyleczenie się z parafilii

Problem z dewiacją Witam, mam 21 lat i odkąd pamiętam pewną dewiację seksualną, która mnie niestety męczy z każdym rokiem, bo wiem, że raczej nie spełnię moich "fantazji". Chciałbym się zapytać ogólnikowo: Czy wszelkie odchyły są uleczalne? Czy może przejdzie mi to z czasem, kiedy zacznę regularne współżycie? Nadmienię, że choć interesują mnie zwyczajnie kobiety to np. 90% moich aktów masturbacji jest opartych o parafilię. Zapewne jest to niepokojące?

Dzień dobry!

Trudno ocenić, czy rzeczywiście Pana preferencje można nazwać parafilią/ dewiacją (zaburzeniem preferencji seksualnych) czy jest to po prostu wyraz Pańskiej indywidualności seksualnej, gustu. Każdy człowiek ma własną specyficzną seksualność, swoje "fetysze", ulubione okoliczności czy czynności erotyczne. Często udaje się pomyślnie wmontować je w życie i w seksualność związku, znaleźć partnerkę/ partnera, który akceptuje i ma przyjemność z realizowania specyficznej fantazji. Nie zawsze takie preferencje trzeba nazywać chorobą (z punktu widzenia medycyny seksualnej). Nie zawsze muszą też utrudniać życie czy uniemożliwiać stworzenie związku i satysfakcjonujące współżycie. Z pewnością warto się otwierać na fantazje i masturbację dotyczą "klasycznego współżycia", "zwyczajnych kobiet". Jest możliwe, że kiedy rozpocznie Pan regularne współżycie z partnerką, okaże się, że Wasz seks jest dla Pana udany. Jest jednak również prawdopodobne, że Pana specyficzna fantazja, marzenie seksualne będzie Panu towarzyszyło. Ludzka seksualność jest wielobarwna i nie musi być w tym niczego niepokojącego, jeśli realizacja Pańskich potrzeb nie będzie zagrażała zdrowiu, życiu ani wolności Pana, ani innych osób. Aby szczegółowo omówić Pana pytania (odnosząc się już do konkretnych zachowań) może Pan zgłosić się do gabinetu psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!

Faktycznie nie wszystkie fantazje nadają się do realizacji, choć niektóre można wbudować w układ partnerski...
Fantazje nie są tożsame z istnieniem dewiacji (parafilii).
Parafilie próbuje się leczyć, efekty są różne...
Zazwyczaj pozostają skłonności, ale chodzi o likwidację ekspresji, jeśli jest to społecznie, moralnie czy prawnie niepożądane.
Wszystko zależy od kontekstu, a tego nie mamy podanego.
Nie namawiam do internetowej ekshibicji, lepiej pójść do gabinetu seksuologa-psychologa, nawet na początek incognito, by czuć się bezpiecznie.
Lepiej jednak poszukać fachowej konsultacji, niż być sam z problemem...
Pozdrawiam i zachęcam do odwagi...