Wyleczona torbiel na jajniku a zmiany w piersi

Czy jesli torbiel na jajniku był wyleczony poprzez terapie hormonalna (tabl.) to czy mógłby sie nawrócić na piersi ? Jakie są objawy ? Chce zaznaczyc, że odczuwam miejscowy bol w piersi i małego guzka.

Leczenie hormonalne torbieli jajnika oznacza działanie tych hormonów na cały organizm a nie tylko na jajnik. Piersi odpowiadają na wszystkie zmiany hormonów płciowych i tak też zareagowały w tym wypadku. Nie jest to ani dziwne ani nadzwyczajne. Należy pozostać w kontroli i u lekarza ginekologa i u lekarza badającego piersi.