Wyleczony i zamknięty kanał, założona prowizoryczna korona z kompozytu

witam. Podczas leczenia kanałowego górnej dwojki doszło do jej złamania tuż przy dziasle. Mam obecnie wyleczony i zamknięty kanał i na to założoną prowizoryczna koronę z kompozytu. Czy jest szansa na noszenie przeze mnie aparatu ortodontycznego po założeniu korony z wkładem korzeniowym?

Dzień dobry,
polecam na czas leczenia ortodontycznego, po zacementowaniu wkładu koronowo-korzeniowego,najpierw założyć kompozytową koronę tymczasową. Na koronie porcelanowej trudno jest umocować zamek ortodontyczny i może dojść do uszkodzeń porcelany. Zrobienie korony porcelanowej po zakończeniu leczenia ortodontycznego pozwoli na całkowite dopasowanie ustawienia zęba, jego kształtu i cech charakterystycznych do sytuacji w zgryzie.