Wylew krwi do oka a odpowiednie działania

Witam, Od 2 tygodni mam pęknięte naczynko w oku, wylew jest dość spory i powolnie ustępuję. Wszystko widzę tak jak wcześniej. Tego samego dnia jak pękło naczynko byłam u lekarza, okulistka powiedziała, że widzi które naczynko konkretnie pękło i do 2 tygodni wchłonie się. Zaleciła jedynie przyjmowanie Rutinoscorbinu 3 razy dziennie przez 14 dni. Przyczyna też do końca nie jest znana dodam, że przed wylewem kasłałam. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam Kasia - 24 lata

Renata GrzechociĹska

Przyczyną może być nadmierny kaszel, gdyż zwiększa on ciśnienie śródczaszkowe. Sugeruję jeszcze orzez jakiś czas pomierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Poza tyn zastosować się do zaleceń lekarza.