Wylew podskórny po pobieraniu krwi

Witam mam pytanie do lekarzy lub do osób które tak miały więc oddałem krew i pielęgniarka mi sie wbiła niefortunnie i dostalem 2 dnia gigantycznego wylewu na ręke jednak to nie wszystko .. martwi mnie bo zanikł mi całkowicie mięsień ramienia ręke nie moge wyprostowac bo czuje jakby ktoś mi skóre zrywał bylem u lekarza na wylew polecił alkacet lecz z ręką nie potrafił pomóc przepisl mnie do szpitala za tydzień i tu moje pytanie czy mieliście takie przypadki? prosze o odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
podskórny wylew krwi po nakłuciu żyły jest nieprzyjemnym powikłaniem, które nie pozostawia jednak żadnych skutków ubocznych. Zanik mięśnia jest najprawdopodobniej związany z obrzękiem i stąd ból przy poruszaniu ręką. Krwiak zniknie w ciągu 2 tygodni, niepokojąca może być jeszcze zmiana koloru z fioletowego na żółty, lecz również nie jest to nic groźnego.
Pomogą zimne okłady i unoszenie kończyny, zwłaszcza podczas snu.
Pilnej konsultacji lekarza w tym wypadku będą wymagały ew. zaburzenia czucia, zaburzenia ruchomości.