Wylewy podskórne przy zapaleniu kręgosłupa oraz ból szczęki i oka

witam choruję na zesztywniejące zapalenie kręgosłupa z obwodowym zejściem w stawy biodrowe od 5 tyg brałam nlp2 zaszczyki i zaczeły mi bez przyczyny robić się wylewy podskurne siniaki co mam robić dodam iż dawki metatroksatu są umnie też wysokie 6tab. na tydz. bule nie ustąpiły mimo lekarstw najbardziej dokuczają mi bóle szczęki z prawej strony twarzy a ponadto mam wrarzenie jakbym miała wytrzeszcz oczu bolą mnie gałki oczu dodam iż z holtera wyszło niedotlenienie seca

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Opisywane objawy sugerują zaostrzenie procesu chorobowego. Proszę o kontakt z reumatologiem, który sprawuje nad Panią opiekę.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wylewy podskórne są działaniem niepożądanym leków z grupy NLPZ. Proszę zgłosić to reumatologowi który zmieni dawkę leku lub preparat. Proszę mu również powiedzieć o bólu gałek ocznych. Może to być pozastawowy objaw zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa który można leczyć objawowo.

Pozdrawiam.