Wyliczanie daty porodu na podstawie miesiączki

W 36 tygodniu ciązy trafiłam do szpitala gdzie zrobiono mi usg z którego wynika że biometria płodu jest 37+1 dziecko wazy 3360 g i data porodu usg 07.10.2015 czyli wychodzi na to że ciąza jest starsza data porodu z miesiączki 16.10.2015 z pierwszego usg 24.10.2015moje cykle niereguralne 27-33 dni ostatnia miesiączka 08.01.2015 uprawiałam sex pod koniec miesiączki bez zabezpieczenia czy jest możliwe że po tym stosunku mogłam zajść w ciąze mogła wystąpić po miesiączce owulacja prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej Proszę kierować się data z pierwszego usg lub daty miesiączki jeżeli cykle były regularnie. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę.