Wymaz z dziąsła nad górną dwójką

Witam, pobrano mi wymaz z dziąsła(przetoki) nad górną dwójką. Wynik to Citrobacter freundii. Miałem wcześniej zabiegi odbarczania torbieli nad tym zębem, resekcję wierzchołka korzenia, wkład korzeniowy i koronka. Co to za bakteria? z listy antybiotyków lekarz wypisał mi Cipronex. Reszta to antybiotyki, które podaje się domięśniowo i w warunkach szpitalnych. Proszę o informacje odnośnie tej bakterii i leczenia. Dziękuję

To rodzaj bakterii należący do dużej rodziny Enterobacteriaceae - pałeczka Gram - ujemna.Stanowi około 29% wszystkich zakażeń oportunistycznych.Cipronex działa silnie na bakterie Gram-ujemne stosowany między innymi w przewlekłych opornych zapaleniach.Może być podawany doustnie przewaznie 2 x na dobę przez 7 do 14 dni.