Wymaz z kanału szyjki macicy i interpretacja wyników

Wymaz z kanału szyjki macicy -posiew w kierunku Gardnerella vaginalis ujmeny -srteptococcus agalactia dodatni -badanie mykologiczne ujemne W preparacie bezposrednim liczne nabłonki,leukocyty obecne ++,Lactobacillus obecne,G+ziarniaki 1.srteptococcus agalactia gr.B MLS B -obecność świadczy o nosicielstwie.Antybiotykami z wyboru są aminopenicyliny i cefalosporyny.Wykryto mechanizm MLS B Konstruktywny-szczep odporny na makrolidy,linkosamidy i streptograminy B. Proszę o interpretację wyników.

Witam. Opisane objawy świadczą o zakażeniu paciorkowcem - streptoccocus agalactiae. Konieczne jest wdrożenie leczenia zgodnego z antybiogramem (aminopenicyliny, cefalosporyny).