Wymaz z nosa i przewlekły katar

Mam pytanie ostatnio robiłam wymaz z nosa mojemu synkowi 3 lat (autyzm)i wyszło ujemnie w uwagach było że wyhodowano NEISSERIA SPP.Co mam dalej robić bo syn ma cały czas katar i nie mogę się go pozbyć 3 miesiące to męczące dla dziecka

Trzy miesiące to bardzo długo, już pewnie boli biedaka cały nosek. Z tego, co wiem to te bakterie naturalnie znajdują się w ustach, nosie. Przerostu bakterii nie stwierdzono. Dzieci, które mają autyzm są bardzo wrażliwe na pokarmy. Mają osłabiony system autoimmunologiczny i powinny być na specjalnej diecie. To może być alergia. Czy syn ma jakieś ulubione pokarmy? Jajka albo serki? To może być powodem. Proszę zapisywać, co synek zjadł i obserwować, kiedy katar się nasila, a kiedy jest lepiej. To może być poduszka, zwierzak. Jeśli to tylko możliwe proszę wcielić się w domowego detektywa i obserwować. Podaje adres e-mail: pabbink@o2.pl (proszę mi przesłać wiadomość-prześlę Pani kontakt do pediatry, która ma wielkie doświadczenie w leczeniu dzieci z autyzmem).