Wymaz z nosa oraz biały nalot na języku

Witam zrobilem w przychodni u laryngologa wymaz z nosa wyszedl Szczep metycilinowrazliwy (MSSA) wrazliwosc na cefalosporyny 1 i 2 generacji, niektore cefalosporyny 3 generacji, penicylina w polaczeniu. Zostal mi przepisany antybiotyk o nazwie CECLOR MR, 750 mg mam brac dwie tabletki dziennie przez 10 dni probiotyk. Czy ten gronkowiec zlocisty jest grozny? Chce zrobic rowniez wymaz z jezyka mam bialy nalot. Zapchany nos caly czas uczucie flegmy w gardle bole glowy czolo/zatoki.

witam,
prosze przyjmować zalecony antybiotyk - z pewnością dojdzie do wyeliminowania bakterii.
Aczkolwiek gronkowiec złocisty wchodzi również w skład fizjologicznej flory bakteryjnej człowieka i w mniejszych ilościach nie stanowi zagrożenia.

Białawy nalot na języku być może wymaga włączenia leczenia przeciwgrzybiczego nystatyną - proponuje kontakt z lekarzem POZ, nalezy ocenić nalot i ewentualnie włączyć to leczenie