Wymaz z szyjki macicy

Wczoraj miałam pobierany wymaz z szyjki macicy. Potem leciała mi krew. Na tym patyczku też była, co mi pobierał. Wcześniej żadnych krwawień nie miałam. Zostało wywołane tym badaniem.
Czy powinnam się bać o moje maleństwo? Jestem w 7 miesiącu ciąży. Dodam, że mamy konflikt.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane krwawienie może mieć związek z naturalnymi zmianami w obrębie szyjki macicy w czasie ciąży. W czasie ciąży szyjka macicy ulega przekrwieniu, co może ułatwiać powstanie delikatnego krwawienia podczas podrażnienia.
Wydaje się, że w opisanej sytuacji krwawienie powinno ustąpić w ciągu ok 3 dni i nie ma powodów do niepokoju, tym bardziej, że lekarz podczas badania dokładniej widział jaki charakter ma to krwawienie. Widocznie nie wzbudziło ono podejrzeń i niepokoju, w związku z tym wydaje się, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ciąży..
Jeśli krwawienie nie ustąpi w ciągu kilku dni to wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl