Wymiary BPD w 23t2d ciąży

Będąc w23tyg 2d ciąży postanowiłam zrobic usg kontrolne w Polsce ( na stałe mieszkam w Uk). Podczas tego badania wymiary BPD wskazywały 20 tyg 6d. Mam pytanie czy to oznacza małogłowie lub jakieś upośledzenia intelektualne ? Dodam że niesetety w 17 tyg ciąży wypiłam kieliszek wina i sie obawiam że może być to skutek tego spożycia. Córki obwód głowki gdy się urodziła to 32.5 cm a w w 6 tyg 36.5

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do nadmiernego niepokoju, choć wskazane jest odniesienie parametrów morfologicznych do poprzednich wyników USG. Po jdnorazowym wyniku budzącym wątpliwości pogłębia się diagnostykę. Należy przy tym pamiętać, że badaie USG jest badaniem, które określa jednak badane parametry w pewnym przybliżeniu.