Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymiary gruczołu krokowego

Interpretacja wynik Wymiary gruczołu krokowego: L=42mm, H=29mm, W=52mm, objętość około 32,8 ml (PPSA 3,93 ng/ml). Zwracają uwagę liczne zwapnienia przycewkowe. Gruczoł rozbudowuje się w kierunku pęcherza. Pęcherz moczowy zawiera 274 ml moczu, pacjent odczuwa parcie na mocz. Prawdopodobnie pęcherz moczowy ma mniejszą pojemność. Wymiary prawego jądra 22*41mm lewego 16*39mm, niewielka różnica w wielkości i energi i przepływu _ po stronie prawej wydaje się nieco większy. Jądro lewe położone niżej.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Gruczoł krokowy jest powiększony. Poza tym jak Pan widzi sa zwapnienia. Czasem jądra mogą sie nieznacznie różnic wielkością. Proszę udać sie do lekarza urologa z tym wynikiem

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety