Wymiary płodu a możliwość poronienia

Witam ostatnia miesiaczke miałam 13 października. W zeszla sobote zrobiłam tet ciążowy i wyszedł pozytywnie. Dzisiaj udałam się do lekarza który przeporwadzil ultrsonograficzne badanie i potwierdzil ciaze. Natomiast powiedzla ze albo ciaza jest mlodsza niż to wynika albo w trakcie poronienia... w opisie były wymiary 4,3mm*3,8mm Mieszkam za granica i czasami trudno jest wszystko zrozumieć.. Czy cos może być nie tak naprawdę z moja ciaza??

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jest to bardzo wczesna ciąża i należy wykonać ponowne badanie USG w 6-8 tyg ciąży. Jeśli wystąpi u Pani ból w podbrzuszu oraz krwawienie należy pilnie zgłosić się do szpitala.