Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymiary płodu w 23 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 23 tygodniu ciąży, na ostatniej wizycie usg w 20 tc od lekarza dostałam karteczke z "wymiarami " mojego syna zastanawiam sie czy wszystko jest ok czy dziecko nie jest za małe, podaję wymiary: BPD-4,37** EFW-254** OFD-5,45** HC-15,49** AC-13,09** FL-2,89 Lekarz nic nie mówił szczególnego dlatego się martwie:( Dodam, że badania z 16 tc wypadły nastepujaco BPD-3,02** HC-10,02** AC-8,58** FL-1,58** CRL-8,50** Dziękuje bardzo za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Objawy menopauzy

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki pomiarów poszczególnych zmiennych znajdują się nieznacznie poniżej normy. Podobna sytuacja miała miejsce w 16tc. Najważniejsze jest jednak czy lekarz nie zauważył niczego podejrzanego u dziecka. Być może '' taki jego urok". Proszę pamiętać iż uwarunkowania genetyczne co do wzrostu także mają tu znaczenie. Jeżeli Państwo nie jesteście bardzo wysocy to dziecko z pewnością także nie będzie wysokie. Warto jednak być pod stałą kontrolą lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowna Pani pytania dotyczące biometrii i dobrostanu płodu po wykonanym badaniu USG zadaje się lekarzowi wykonującemu badanie diagnostyczne.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy