Wymiary tarczycy 30-latki

Witam. Czy moje wymiary tarczycy sa prawidlowe? PP-54x55x60, Pl 54x60x77 Ciesn 12mm. Plat lewy schodzi nisko w okolice podobojczykowa. W prawym placie guzek 43mm oraz torbiel 10mm. Lewy plat guzek 48x49mm torbiel 14mm. Dziekuje za odpowiedz.

Witam serdecznie. Prawidłowe normy wymiarów tarczycy wynoszą:
płat: długość - 50-60 mm, szerokość - 20-25, grubość 15-20
cieśń: długość 15-20, grubość 5-10
Dlatego wg przedstawionych norm tarczyca jest powiększona. Z pewnością wynika to z obecności wskazanych w badaniu zmian. Sugerowałabym wykonanie badania poziomu hormonów oraz biopsję guzka.