Wymieszanie alkoholu z marihuaną a wymioty, nudności i uczucie bezwładności ciała

Szanowni Państwo! Czy wymieszanie niewielkiej ilości alkoholu z marihuaną, czego skutkiem są wymioty, nudności, uczucie bezwładności ciała, chęć położenia się, mogą wywołać jakieś trwałe zmiany w organizmie, przede wszystkim w mózgu? W takiej sytuacji podobno powinno się pić dużo wody i zażyć witaminę C. Co jeśli się tego nie zrobiło?Bardzo uprzejmie proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Działanie marihuany na organizm w bardzo dużym stopniu zależy od predyspozycji konkretnej osoby. Zdarzają się nawet przypadki, że jednorazowe przyjęcie kanabinioidu może wyindukować epizod schizofrenii. Jeżeli do tej pory nic poważniejszego się nie stało może to oznaczać iż tan epizod nie wywarł żadnych skutków ubocznych na zdrowie. Nie warto jednak mieszać tych używek.

Narkotyk może powodować dramaty życiowe, mieszanie narkotyków (alkohol plus inny środek psychoaktywny)) bywa tragiczne.
Spotykaliśmy takie sytuacje - ostre epizody psychotyczne! - na Izbie Przyjęć psychiatrii.
Życie uczy, że samych nawet napojów alkoholowych lepiej nie mieszać, bo bywa to nader przykre...
Pozdrawiam. JW