Wymiotowałam i wzięłam dwie tabletki - co teraz?

Witam, proszę o jak najszybszą pomoc, otóż biorę tabletki antykoncepcyjne - każda o takim samym składzie hormonów. Zaczęłam brać tabletki po 7-dniowej przerwie w poniedziałek, we wtorek po przyjętej tabletce troszkę wymiotowałam dla pewności wzięłam kolejną z tego samego blistra (z kolejnego dnia - środa) i chciałabym się dowiedzieć czy ochrona jest pełna w takim przypadku i czy mam je brać teraz przez 20 dni? Bo jestem o jedną tabletkę do tyłu. Czy wziąć ostatnią z drugiego blistra i brać je przez 21 dni? A potem przerwa normalnie już 7 dni i wszystko jak zwykle, tak?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Biorąc drugą tabletkę po wymiotach, postąpiłaś zdecydowanie prawidłowo. Dzięki temu, skuteczność antykoncepcyjna jak najbardziej jest zachowana. Teraz przyjmuj tabletki dalej. Po ostatniej, czyli 20-tej zrób 7-dniową przerwę. Następnie kolejne opakowania przyjmuj normalnie, zgodnie z ulotką.