Wymioty 15 minut po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a dalsze postępowanie

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Varenelle. Niestety wczoraj po zażyciu tabletki po 15 min wystąpiły wymioty. Odbyłam stosunek płciowy kilka razy w ciągu ostatniego tygodnia. Według ulotki powinnam skonsultować się z lekarzem i oczywiście zrobię to, ale martwię się, bo czy powinnam dalej zażywać tabletki normalnie? Jeżeli jestem w ciąży to czy nie zaszkodzi to dziecku? Pozdrawiam.

Witam,
jeżeli w ciągu 15 minut po przyjęciu tabletki wystąpiły u Pani wymioty należało przyjąć kolejną pigułkę.
Ważne jest też która to była pigułka z opakowania.
Proponuję w związku z tym odstawić tabletki i poczekać na krwawienie i wykonać test ciążowy za 14 dni