Wymioty 2 godziny po zażyciu 7. tabletki antykoncepcyjnej

Witam. 2 godz po zażyciu 7 tabletki z opakowania wymiotowałam. Dzień wcześniej był stosunek, również w nocy po tym wymiotowaniu był stosunek. Lekarz zalecił albo ostawić natychmiast tabletki i poczekać aż wystąi krwawienie, potem poczekać na prawdziwy okres i od nowa zacząć brać tabletki albo dokończyć opakowanie i do końca tego opakowania dodatkowo się zabezpieczać. Które rozwiązanie wybrać? Tabletki biorę od 3 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję dokończyć opakowanie, dodatkowo się zabezpieczając.