Wymioty 20 minut po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Biorę tabletki ponad rok Wczoraj wziełam tabletke o stałej godzinie 18, po 20 minutach zaczęłam wymiotować, nie ma wątpliwości, nie została wchłonięta, wymioty ustąpiły dopiero koło 2 w nocy, wtedy zazyłam następną tabletkę. teraz w blistrze brakuje mi jednej tabletki, co zrobić? blister zawsze zaczynam w czwartek, teraz mam zrobić dzien wcześniej przerwe i wziąć w środę? może nie powinnam robić przerwy, nie wiem co robic. biorę tabletki naraya, jest ich 21, mi konczy sie 2 tydzień brania

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie doszło do zmniejszenia ochrony przed ciążą. Może Pani przyjąć o jedną tabletkę mniej po czym zastosować siedmiodniową przerwę (zmieni się dzień rozpoczęcia kolejnego opakowania). Inną opcją jest kupienie dodatkowego, "awaryjnego" opakowania i uzupełnienie brakującej tabletki (dzień rozpoczęcia nowego opakowania nie ulegnie zmianie). Obie metody nie wpłyną na skuteczność tabletek.