Wymioty 3 godziny po zażyciu Zoely

Witam, Biorę tabletki Zoely. Trzy godziny po wzięciu tabletki wymiotowałam. W ulotce jest napisane,że należy w takim wypadku przyjąć kolejną tabletkę,jednak kolejna tabletka była tabletką placebo. Tabletki aktywne zwykle zaczynałam brać we wtorek,jednak w związku z zaistniałą sytuacją postanowiłam (czytając cały czas ulotkę),że zacznę nowy blister w poniedziałek. Czy podjęłam dobrą decyzję?

Witam,
może Pani spokojnie zrobić teraz przerwę od tabletek aktywnych i rozpocząć jakby dzień wcześniej przyjmowanie tych tabletek placebo, ponieważ pominęła Pani ostatnią aktywną tabletkę.
Także przyjęcie nowego blistra 1 dzień wcześniej jest sensowne.
Te 3 godziny są bardziej umowne, do 3ech godzin wchłania się tabletka więc raczej ta przyjęta tabletka się wchłonęła pomimo wymiotów.
Pozdrawiam