Wymioty a 7-dniowa przerwa podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam!Jestem przed 7dniową przerwą między 5 a 6 opakowaniem tabletek anty.W tym blistrze wystąpiły wymioty,po 40 min od zażycia tabletki,brak zapasowego blistra zmusił mnie do wzięcia następnej tabletki ,lecz dopiero po 15godzinach,następne brałam już regularnie,zgodnie z określoną godziną.W tym czasie nie doszło do stosunku.Czy po 7 dniowej przerwie,biorąc pod uwagę rozpoczęcie jej wcześniej i opóźnioną tabletkę,jestem chroniona przed ciążą?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie konieczne jest poznanie rodzaju tabletek oraz dokładnej nazwy. Każdy rodzaj tabletek ma dokładne napisane postępowanie w ulotce w takich wypadkach,