Wymioty a antykoncepcja - co dalej?

Witam, w czasie 7 dniowej przerwy nie miałam stosunków, ósmego dnia o godz. 21.00 wzięłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 3 godz. wymiotowałam, kolejną tabletkę wzięłam następnego dnia o 21.00 stosunek się odbył kolejnego dnia jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Czy mam się obawiać bo bardzo się boję. Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu się bardzo stresuję a to zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę. Tabletki biorę od 8 miesięcy cały czas brałam je regularnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra wiąże się z największym ryzykiem ciąży. Przyjmuje się, że tabletki potrzebują ok 3-4 godzin do pełnego wchłonięcia. Ze względu na torsje mające miejsce w tym przedziale czasowym istnieje ryzyko, że doszło jedynie do wchłonięcia częściowej ilości preparatu.

Prawdą jest, że przewlekły stres zmniejsza szansę na zapłodnienie, ale całkowicie go nie wyklucza.
Obawy może Pani rozwiać ok 8-9 dnia cyklu wykonując test ciążowy z krwi, lub po 14 dniach od daty zbliżenia wykonując test ciążowy.
Pozdrawiam.