Wymioty a antykoncepcja hormonalna - czy obniżają jej skuteczność?

Witam. Dopiero zaczęłam stosować antykoncepcję. Wczoraj o godzinie 21 wzięłam 6. tabletkę, a przed kilkoma minutami zwymiotowałam. Czy ma to jakiś wpływ na moje bezpieczeństwo?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że 6. tabletkę przyjęła Pani wczoraj o godzinie 21, zaś wymioty wystąpiły dziś. Ponieważ czas wchłaniania preparatów hormonalnych wynosi maksymalnie 4-6 godzin, oznacza to, że w przypadku prawidłowo działającego przewodu pokarmowego tabletka powinna się wchłonąć. Zdecydowanie zatem nie doszło do obniżenia skuteczności antykoncepcji.