Wymioty a tabletka

Mam takie pytanie - otóż przyjmuję tabletki antykoncepcyjne zawsze o godzinie 20:00 i tak też było tym razem. Ok godz 23:00 wymiotowałam jednorazowo, wiec postanowiłam przyjąć dodatkową tabletkę. Teraz jestem o jedną tabletkę "do przodu" i tak myślę, że tę 21 tabletkę przyjmę z nowego opakowania (dodatkowe opakowanie) i zrobię normalnie 7 dniową przerwę. Czy słusznie? Czytając różne fora, dowiedziałam się, że można skończyć na 20 tabletkach i zrobić przerwę, tylko skrócić ją o 1 dzień i zacząć nowe opakowanie. Które rozwiązanie jest słuszniejsze?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Oba wspomniane przez Ciebie postępowania w przyjmowaniu tabletek są prawidłowe. Zalecam jednak wcześniejsze rozpoczęcie przerwy w przyjmowaniu leku tj. po zakończeniu bieżącego blistru, dla zapobieżenia ewentualnym omyłkom. Proszę jednak pamiętać, że następne opakowanie powinnaś rozpocząć o jeden dzień wcześniej niż dotychczas tzn. jeżeli dotąd rozpoczynałaś opakowanie tabletek np. w środę, to kolejny blister powinnaś rozpocząć we wtorek.

Pozdrawiam.