Wymioty a tabletki antykoncepcyjne: co robić?

Witam. Mam pytanie. Moja dziewczyna od roku bierze tabletki antykoncepcyjne i podczas tego roku wszystko było ok. Nie zapomniała o żadnej tabletce, okres występował regularnie. Dodam teraz, że moja dziewczyna jest w połownie drugiego blistra i niedługo ma kończyć obecne opakowanie. Tydzień temu normalnie się kochaliśmy (bez prezerwatywy) i wszystko było ok. Natomiast po 8 dniach, czyli dzisiaj moja dziewczyna dostała wymiotów i biegunki. Nie wiem co się dzieje i jaka może być tego przyczyna. Czy teraz gdyby tabletka nie wchłaniała się to ma brać kolejną tabletkę? Tabletki bierze o 19. I czy ma zrobić sobie 7 dniową przerwę po skończeniu obecnego opakowania, czy dalej brać nowe opakowanie? I najważnejsze pytanie: czy są to może objawy ciąży? Dziewczyna mówi, że nie, ale ja chciałem poradzić się o opinię expertów. Z góry dziękuję i proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku wystąpienia ostrej biegunki lub wymiotów niezbędne jest przyjęcie tabletki zapasowej  w ciągu 3-4 godzin w celu zachowania pełnej skuteczności preparatu. Jeżeli powyższe sytuacje mają miejsce po 4 godzinach następną tabletkę należy przyjąć o ustalonej porze.
Wcześniejsze krwawienie może być wywołana wieloma czynnikami. Ciąża jest raczej małoprawdopodobna.
Konieczność wykonania przerwy uzależniona jest od tygodnia (koniec 2 czy początek 3 tygodnia) i czy Twoja dziewczyna zażyła tabletkę dodatkową czy nie. Wszystkie informacje znajdziecie w ulotce załączonej do opakowania.
Pozdrawiam.